.NET i takie tam

Ceny na Amazonie

with one comment

Od jakiegoś roku korzystam z Amazon Kindle DX – świetne urządzenie które polecam każdemu kto sporo czyta szczególnie w podróży. Jednak ceny jakie widzę na Amazonie po prostu mnie wkurzają:

clip_image002

Książka papierowa jest tańsza od elektronicznej? Jak to możliwe? Cały proces od ścięcia drzewa, zrobienia papieru, przygotowania farby, druku, magazynowania aż po wysyłkę do klienta – zawarty jest w cenie wersji papierowej – a ta jest niższa od wersji elektronicznej? Dobra tylko o 9c, ale zakładając, że połowa ceny wersji papierowej to koszty przygotowania i druku – to na elektronicznej przepłacamy 50%. Ile kosztuje przygotowanie wersji elektronicznej, tyle co nic, bo jak książka została złożona i przygotowana do druku – to konwersja do formatu prc, mobi etc. to jest jedno kliknięcie. Dla mnie to już tylko czysta pazerność …

Reklamy

Written by sakowicz

Styczeń 30, 2011 @ 4:06 pm

Napisane w Misc

Tagged with , , ,

Jedna odpowiedź

Subscribe to comments with RSS.

  1. Też mnie to wkurza. Spójrz na wydawnictwo Pragmatic programmers – tam jest zachowana stosowna proporcja wg. mnie. Elektroniczna powstaje raz i jest sprzedawana w nieskończonej liczbie kopii (marzenie, nie?) co powinno (zawsze) zmniejszać jej cenę… Ale w Polsce (pomijając że rynek jest bardzo mikroskopijny) wydawcy robią to samo.

    jarek

    Styczeń 30, 2011 at 11:46 pm


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: