.NET i takie tam

.NET CF i aktualizacja WSDL

leave a comment »

Dzisiaj muszę trochę ponarzekać na Visual Studio 2008 😉 Chłopaki zrobili kawał dobrej roboty tyle, że nie ma rzeczy idealnych, tak jest i w tym przypadku. Aplikacja mobilna, nad którą aktualnie pracuję konsumuje pokaźną ilość web service’ów i jak to w życiu bywa, z biegiem czasu i rozwojem funkcjonalności ulegają one zmianie. Normalka – niby nic a jednak pojawia się pewien problem – otóż o ile dodanie nowego web service’u przebiega poprawnie, to uaktualnienie już istniejącego powoduje następujący błąd:

MSDiscoCodeGenerator error message

I z aktualizacji nici. Dzieje się tak jedynie dla referencji w aplikacjach mobilnych, we wszystkich innych typach projektów (win forms/web) funkcjonalność działa bez zarzutu. Po jakiejś godzince walki i eksperymentów z instalacją/deinstalacją Visual Studio 2008 SP1 doszedłem, że problem znika po odinstalowaniu i ponownym zainstalowaniu .NET Compact Framework 3.5 Redistributable i uruchomieniu komendy:

devenv /resetskippkgs

Która spowoduje, że przy następnym uruchomieniu Visual Studio spróbuje załadować wszystkie zarejestrowane dodatki, nawet te, które wcześniej z jakiś względów były pomijane.

Reklamy

Written by sakowicz

Październik 1, 2008 @ 9:30 pm

Napisane w Misc

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: