.NET i takie tam

Cooliris & FireFox

with one comment

Kilka dni temu pomagałem znajomemu przetestować dostępność jego zdjęć w nowej usłudze Apple MobileMe. Przy okazji problemów, kilku zwiech FireFox’a (o dziwo IE chodziła w miarę stabilnie, ale zdecydowanie wolniej niż zazwyczaj), przygotowany na wykład o wyższości Apple nad resztą świata (tak maniak z niego musi mieć wszystko z jabłkiem w koronie 😉 ) pytam się go, czemu korzysta z czegoś co ewidentnie jest niedopracowane? Wiem, że posiada konto na Flickr’ze, więc pytam się co z nim nie tak, po co mu kolejna witryna ze zdjęciami (abstrahowałem od tego, że Apple ja firmował i zbierał za nią daninę)?

W odpowiedzi usłyszałem, że Flickr i owszem fajny serwis, ale … nie podoba mu się, sposób przeglądania zdjęć. Za mało dynamiczny, za mało wydajny – kto ma czas oglądać każde zdjęcie po kolei? Zatrzymujesz się tylko przy tym co przykuje Twoją uwagę, komentujesz i jedziesz dalej.

Racja, zgadzam się z tym, sam korzystam, a właściwie korzystałem, z programu DestroyFlickr do eksploracji serwisu. Dzisiaj jednak znalazłem coś co całkowicie zmienia oblicze przeglądania Flickr’a i nie tylko jego bo również YouTube’a, Facebook’a i kilku innych.

Wtyczka Cooliris (wczesniej PicLens) do FireFox’a – umożliwia nam szybkie, wygodne jak również miłe dla oka przeglądanie zdjęć i klipów umieszczonych w sieci.

Reklamy

Written by sakowicz

Wrzesień 11, 2008 @ 12:44 pm

Napisane w Misc

Jedna odpowiedź

Subscribe to comments with RSS.

  1. Minusem starego PicLens jest to, że dane ładowane są ‚odgórnie’, czyli nie da się przeglądać danych przygotowanych przez siebie na własnych stronach, a szkoda. Jest tylko parę źródeł z których można odczytać dane.

    Ale zabawka niezła 😉

    Gregory

    Wrzesień 22, 2008 at 7:54 pm


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: