.NET i takie tam

HTC, Android i Windows Mobile 7

leave a comment »

HTC ogłosiła wprowadzenie nowych systemów operacyjnych do swoich urządzeń. Chodzi mianowicie o Windows Mobile 7 i bazujący na linuxie Google Android. O ile produkt Google’a jest gotowy i dostępny do pobrania, Windows Mobile 7 jest cały czas w fazie przygotowania.

Microsoft zapowiada, że nowy system wyeliminuje bolączki poprzedników szczególnie te związane z interfejsem użytkownika. Osobiście jestem trochę sceptyczny, pamiętam szumne zapowiedzi Windows Mobile 6. I co z nich wyszło – ano Windows Mobile 5 z kilkoma nowymi funkcjami i nieco zmienionym interfejsem. Kluczowe problemy jednak pozostały. Na obronę MS możemy powiedzieć, że wraz z wydaniem systemu WM6 narzędzia developerskie zostały znacząco ulepszone, jednak to, chyba nie interesuje użytkowników końcowych.

Ostatnio miałem okazję, wziąć w moje łapki nowość HTC Touch Diamond, pierwsze odczucia – super. Idealne urządzenie PDA o rozmiarach małego telefonu – albo właściwszym było by powiedzieć telefon z funkcjami PDA. Duży ekran, przyzwoity aparacik i mógłbym się na niego skusić, nawet pomimo tego, że wolę urządzenia z pełną klawiaturą (tutaj Sony Ericsson Xperia X1 wygląda interesująco). Jadnak IMHO urządzenie cierpi na tą samą bolączkę co jego pierwowzór HTC Touch – fajne UI sporo wodotrysków (nie mówię, że tego nie oczekuję) ale urządzenie pracuje jakoś tak … wolno. Co jak co, ale książka telefoniczna powinna działać szybko, funkcjonalność przede wszystkim.

Teraz jestem ciekaw czy główną przyczyna problemów z szybkością leży po stronie urządzenia czy systemu? Będziemy mogli sobie to porównać gdy np. HTC wprowadzi swojego Diamond’a z systemem Google Android. Cokolwiek by nie było, pojawienie się nowych systemów, to krok w dobrą stronę. Na pewno spowoduje sporo trudności z synchronizacją danych, kompatybilnością aplikacji myślę jednak, że wzmoże on konkurencję i przypomni gigantowi z Redmond, że niemożna zasypiać gruszek w popiele.

Update 23/06/2008:

Właśnie sobie czytam o poprawkach w TouchFLO 3D dla HTC Diamond’a. Widać nie tylko ja zwróciłem uwagę na jego powolne działanie.

Reklamy

Written by sakowicz

Czerwiec 20, 2008 @ 9:44 am

Napisane w Devices, Misc

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: