.NET i takie tam

Emulator i pre-konfigurowany obraz systemu

leave a comment »

Jedną z niedogodności pracy z różnymi aplikacjami mobilnymi, jest konieczność zmiany konfiguracji emulatora dla każdej z nich. Nie jest to może reguła, ale z mojego doświadczenia wynika, że zachodzi ona dość często. Przykładowo zajmuję się aplikacją, w której różni klienci mają zupełnie inne ustawienia urządzeń – teraz, w przypadku problemów muszę uruchomić emulator, zmienić ustawienia, zrestartować emulator, utworzyć bazę danych odpowiednią do poczynionych zmian i na koniec dokonać transferu danych. Dopiero wtedy jestem wstanie rozpocząć diagnozowanie problemu. Oczywiście cała procedura zajmuje dobrych kilka minut. Fajnie by było np. zapisać sobie obraz tak skonfigurowanego emulatora w jakimś osobnym miejscu do późniejszego wykorzystania. Co ciekawsze jest to możliwe.

W ustawieniach Visual Studio w zakładce Devices – wybieramy obraz systemu, z którego chcemy skorzystać i klikamy ‚Save As…’.

Visual Studio Device Settings

Windows Mobile System Image Save As

Podajemy nazwę, pod jaką, nasz nowy system, będzie wyświetlany na liście Device Emulator Managera. Teraz tak spreparowany obraz systemu uruchamiamy instalujemy/konfigurujemy co trzeba i na koniec zapisujemy jego aktualny stan za pomocą ‘Save State and Exit’.

Device Emulator Manager

Reklamy

Written by sakowicz

Listopad 26, 2007 @ 11:04 am

Napisane w .NET CF, Devices, Tools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: