.NET i takie tam

Jak zakończyć działanie Hopper’a?

leave a comment »

Nie tak dawno pisałem jak korzystać z Hoppera. Jedną rzeczą która mnie w nim strasznie denerwowała był brak możliwości zakończenia jego działania. Nawigowanie do Menu Start -> Settings -> Memory -> Running Programs i zatrzymanie go ręcznie – jest praktycznie niemożliwie, bo po samym otworzeniu Menu Start, Hopper uruchomi nam wszystko, tylko nie to co chcemy. Niby sam program ma parametr linii komend – który zatrzymuje testowanie – tyle jak go wywołać na urządzeniu przy włączonym teście?
Jak zwykle rozwiązanie było bardzo proste – tak proste, że aż potrzebowałem kilku dni aby na nie wpaść. Otóż z Visual Studio w wersji wyższej niż standard otrzymujemy zestaw narzędzi zokreślanych jako Remote Tools. Narzędzia te domyślnie są dostępne w Menu Start -> All Programs -> Microsoft Visual Studio 2005 -> Visual Studio Remote Tools i jednym z nich jest Remote Process Viewer, który po podłączeniu do urządzenia umożliwia nam listowanie wszystkich procesów aktualnie uruchomionych (na urządzeniu oczywiście) i jak się już pewniedomyślacie również ich zakończenie.
Jaka puenta? Wszystko może być proste i przyjemne – tyle, że trzeba znać swoje narzędzia i wiedzieć jak z nich korzystać!

Reklamy

Written by sakowicz

Sierpień 13, 2007 @ 10:51 am

Napisane w Tools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: