.NET i takie tam

CE Setup DLL

leave a comment »

Aby otrzymać certyfikację Microsoftu Designed for Windows Mobile‚, między innymi, aplikacja musi być w stanie posprzątać po sobie. O ile naszymi wpisami do rejestru zajmie się automatycznie instalator Windowsa Mobile to z tworzonymi przez nasz plikami czy katalogami już, nie jest tak prosto. Nie możemy ich usunąć z poziomu aplikacji, bo nie mamy możliwości przewidzieć kiedy nasza aplikacja będzie odinstalowywana. I tutaj do akcji wkracza pliczek setup.dll. Jest to biblioteka którą musimy stworzyć w C (tak w C, nie zapomniałem o #) i umieścić w niej cztery funkcje (Install_Init, Install_Exit, Uninstall_Init, Uninstall_Exit) które będą wywoływane przez instalator Windowsa Mobile w czasie instalacji i deinstalacji programu. Nazwy funkcji właściwie same wyjaśniają kiedy jaka funkcja będzie uruchamiana, więc teraz jak stworzyć tą bibliotekę?

Najprościej będzie skorzystać z SDK Windows’a Mobile – jeśli wejdziemy do katalogu z przykładami (dla WM5 SDK będzie to: c:\Program Files\Windows CE Tools\wce500\Windows Mobile 5.0 Pocket PC SDK\Samples\CPP\Win32\, natomiast dla WM6 SDK: c:\Program Files\Windows CE Tools\wce500\Windows Mobile 5.0 Pocket PC SDK\Samples\CPP\Win32\). To znajdziemy tam przykład o nazwie SetupDll – jest to praktycznie gotowa biblioteka, wystarczy usunąć niechciany kod i dodać własny. Tak dla przypomnienia starego dobrego Win32 API, DeleteFile kasuje plik a RemoveDirectory usuwa pusty katalog 😉
Jak już mamy gotową bibliotekę musimy ją podłączyć do naszego pliku cab. Aby tego dokonać musimy wejść we właściwości projektu instalatora i jedną z pozycji będzie CE Setup DLL:

CE Setup DLL

Tej właściwości musimy wskazać albo już skompilowaną bibliotekę albo projekt którego kompilacja zaowocuje tą, że biblioteką. I gotowe. Teraz wystarczy uruchomić i sprawdzić czy wszystko działa.

Reklamy

Written by sakowicz

Lipiec 17, 2007 @ 9:29 am

Napisane w .NET CF, Tools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: