.NET i takie tam

Przyśpieszanie Visual Studio 2005

leave a comment »

Visual Studio jest potężnym narzędziem i jako takie potrzebuje sporej mocy obliczeniowej (takie bardzo formalne sformułowanie 😉 ), aby można było efektywnie i co najważniejsze wygodnie w nim pracować.
W artykule Speeding up Visual Studio 2005, autor wymienia kilka sposobów np. poprzez wyłączenie niektórych funkcji, które pozwalają poprawić nieco wydajność naszego środowiska.
Moim zdaniem na pewno warto wyłączyć animowanie okien (Tools -> Options -> Environment -> General -> Animate Environment), odświeżanie strony startowej też wydaje mi się zbędne (Tools -> Options -> General -> Startup -> Download content every). Dodatkowo ja wyłączyłem File Navigator (Tools -> Options -> Text Editor -> All Languages -> Display -> Navigation Bar) – to jest ten pasek tuż nad edytorem kodu, zawierający listę klas i metod umieszczonych w edytowanym pliku.
Autor proponuje jeszcze wyłączenie Toolbox‚a – ale wg. mnie nie przyczyni się to do poprawy wydajności w znaczący sposób bo i tak większość czasu pracujemy w edytorze kodu (ew. aby otworzyć zamknięty Toolbox możemy użyć skrótu Ctrl+Alt+X).
Jeden z czytelników zaproponował również użycie skryptu który w przypadku wystąpienia błędu w projekcie anuluje ew. kompilacje pozostałych projektów w aktualnym Solution. Co jest o tyle ciekawe, że jeśli mamy kilka projektów zależnych od siebie i w pierwszym wystąpi błąd nie musimy czekać na kompilacje pozostałych aby dowiedzieć się, że się nie powiodła.

Reklamy

Written by sakowicz

Lipiec 8, 2007 @ 10:48 am

Napisane w .NET, Tools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: