.NET i takie tam

Kopiowanie plików pomiędzy PDA a Desktop’em

leave a comment »

Nie wiem jak wy ale ja zawsze miałem z tym problem – otwórz ActiveSync‚a wybierz opcje Explore odszukaj właściwy katalog i na koniec przekopiuj dany plik – ile to klikania, a jak myszka się zużywa😉 Generalnie jestem zdania, że Eksplorator Windows jest do niczego, szczególnie dla osób które spędzają całe dnie przy komputerze i operują na dużych ilościach plików.
Innym sposobem kopiowania plików jest użycie programu Remote File Viewer, jest on dostarczany z Visual Studio – interfejs też a’la Explorator – ale już lepiej. Program ten ma jedną niezaprzeczalną zaletę – pokazuje ukryte pliki na urządzeniu przenośnym co nie zawsze jest możliwe przy użyciu innych sposobów.
Osobiście używam jeszcze innej metody – ponieważ, jestem zapalonym użytkownikiem Total Commander’a znalazłem sobie plug-in umożliwiający komunikacje z PDA. Obsługa jest bardzo prosta po zainstalowaniu wtyczki, wchodzimy sobie do otoczenia sieciowego (ang. network neighborhood) i pod pozycją WinCE Device listowana jest struktura katalogów z aktualnie podłączonego urządzenia. Wtyczka dostępna jest tutaj.

Dodam jeszcze, że dla urządzeń mobilnych, dostępny jest darmowy zamiennik (też nie najlepszego) File Exploler‚a, dostępny tutaj.

Written by sakowicz

Czerwiec 11, 2007 @ 8:27 am

Napisane w Tools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s

%d bloggers like this: