.NET i takie tam

Kopiowanie plików pomiędzy PDA a Desktop’em

leave a comment »

Nie wiem jak wy ale ja zawsze miałem z tym problem – otwórz ActiveSync‚a wybierz opcje Explore odszukaj właściwy katalog i na koniec przekopiuj dany plik – ile to klikania, a jak myszka się zużywa 😉 Generalnie jestem zdania, że Eksplorator Windows jest do niczego, szczególnie dla osób które spędzają całe dnie przy komputerze i operują na dużych ilościach plików.
Innym sposobem kopiowania plików jest użycie programu Remote File Viewer, jest on dostarczany z Visual Studio – interfejs też a’la Explorator – ale już lepiej. Program ten ma jedną niezaprzeczalną zaletę – pokazuje ukryte pliki na urządzeniu przenośnym co nie zawsze jest możliwe przy użyciu innych sposobów.
Osobiście używam jeszcze innej metody – ponieważ, jestem zapalonym użytkownikiem Total Commander’a znalazłem sobie plug-in umożliwiający komunikacje z PDA. Obsługa jest bardzo prosta po zainstalowaniu wtyczki, wchodzimy sobie do otoczenia sieciowego (ang. network neighborhood) i pod pozycją WinCE Device listowana jest struktura katalogów z aktualnie podłączonego urządzenia. Wtyczka dostępna jest tutaj.

Dodam jeszcze, że dla urządzeń mobilnych, dostępny jest darmowy zamiennik (też nie najlepszego) File Exploler‚a, dostępny tutaj.

Reklamy

Written by sakowicz

Czerwiec 11, 2007 @ 8:27 am

Napisane w Tools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: