.NET i takie tam

Crazy Buzy

leave a comment »

Przesłuchałem ostatnio podcast: ‚The MicroISV Show – Dr. Edward HallowellCrazy Buzy‚. I muszę przyznać, że zmusił mnie on do krótkiej refleksji. Generalnie, patrząc z punktu widzenia informatyka/programisty, technologia gna do przodu w zastraszającym tempie, dopiero co ukazało się Visual Studio 2005 a już zapowiadana jest jego nowa wersja.
Lecz ile osób, rzeczywiście poznało wszystkie jego możliwości? – ja na pewno nie pomimo, że się staram 😉 A co z firmami które jeszcze cały czas rozwijają software w Visual Studio 2003 i .NET Frameworku 1.1 – i jakoś nie mieli czasu/pieniędzy (co w sumie wychodzi na jedno) portować aplikacji do nowszej wersji środowiska? Co z programistami którzy utknęli w takich firmach, całe dnie pracują np. VS 2003, poznawać VS 2005 mają po nocach w wolnym czasie? A to jest przecież wierzchołek góry lodowej bo mamy nowe SQL Server 2005 (przy czym masa baz stoi obecnie na SQL Serverze 2000) i masę innych programów które warto znać, a na oprogramowaniu się wszystko nie kończy bo mamy różne metodologie programowania, wzorce projektowe ect.
Co jak to ładnie określono w podcas‚cie – z ofiarami swego własnego entuzjazmu – których interesują różne dziedziny? Przecież nie sposób się tego wszystkiego nauczyć nawet jeśli ktoś całkowicie zrezygnuje z życia toważyskiego i będzie siedział czternaście, szesnaście godzin na dobę przed monitorem.
Jedyne co przychodzi mi do głowy to – specjalizacja w jednej dziedzinie. Ale i to nie jest takie proste – gdyż mało co teraz można określić czarno na białym, że to tylko to i nic więcej.
A co jak dana technologia w której się specjalizujemy zostanie wyparta przez coś nowego, rewolucyjnego?
Wniosek – pozostaje nam ciągła nauka, tylko jak określić co warte jest zgłębienia a co nie? Bo jak twierdzi Dr. Hallowell nasz mózg i tak nie jest wstanie przetrawić prawidło tych wszystkich informacji jakie pakujemy codziennie do naszych głów.
Jakie są wasze przemyślenia?

Reklamy

Written by sakowicz

Czerwiec 10, 2007 @ 11:35 am

Napisane w Misc

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: