.NET i takie tam

Windows Mobile Developer Day

leave a comment »

Zakończył się Windows Mobile Developer Day – na który przypadła seria wykładów dotyczących Windows Mobile. Pierwsze dwie sesje były wprowadzeniem do WM i były przeznaczone dla osób które dopiero chcą zacząć przygodę z programowaniem urządzeń mobilnych. Porównano systemy Windows Mobile 5.0 i 6 (już bez .0), przedstawiono działanie nowego SDK dla WM 6 (razem z nowymi możliwościami jakie daje nam najnowszy emulator), opisano i zaprezentowano działanie synchronizacji RDA i Merge Replication. Tyle podstaw.
Trzecia sesja zatytułowana ‚Extending Windows Mobile Applications‚ – wg. mnie była najbardziej interesująca, wymagała już znajomości tematu i przedstawiała mobilne application blocks z MS Patterns&Practises , działanie aplikacji profilujących jak np. PrefMon, SMS Services i możliwość ich wykorzystania w aplikacjach biznesowych. Omówiono nowości API w WM 6, przedstawiono sposoby oprogramowania GPS’u i Bluetooth’a jak również wykorzystanie MS Message Queue w aplikacjach mobilnych.
Ostatni wykład omawiał aplikacje wykorzystujące technologie Microsoftu, zaprezentowane na wcześniejszym wykładzie, jak np. aplikacje WeFly247-50 (dostępną z Hands on Lab i pełnym kodem źródłowym, pokazuje m.in. jak można wykorzystać DirectX 9.0 dla aplikacji mobilnych).
Wszyscy uczestnicy prezentacji wzięli udział w losowaniu urządzenia HTC Excalibur – który niestety przypadł komu innemu niż ja 😦 .

Podsumowując – świetnie poprowadzone prezentacje, ukierunkowane na developerów, wszelkie informacje marketingowe zostały ograniczone do niezbędnego minimum – więc było dużo czasu na przykłady i omówienie często spotykanych problemów.

Reklamy

Written by sakowicz

Maj 15, 2007 @ 11:08 am

Napisane w Misc, Spotkania

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: