.NET i takie tam

Ścieżka aplikacji na urządzenia przenośne.

3 Komentarze

Domyślną ścieżką dla wszelkich aplikacji mobilnych jest: %CSIDL_PROGRAM_FILES%\%NAZWA_APLIKACJ%, i to nam, zwykle wystarcza. Czasem jednak zdarza sie że, aplikacja którą tworzymy musi być umieszczona w innym katalogu, np. ze względu na problemy z innymi programami.

Szczerze, wiedząc że MS lubi czasem ukrywać co poniektóre opcje, obawiałem sie że zmiana sciezki bedzie trudniejsza – jednakże miło się rozczarowałem. Otóż wystarczy wejść na karte preferencji naszej aplikacji, wybrać zakładke ‚Devices‚, i tam mamy dostępne pole ‚Output file folder‚:

Teraz pozostaje nam tylko wybrać nową ścieżkę i gotowe.

Przy okazji znalazłem prosty sposób na przyśpieszenie uruchomienia, debugowanych, aplikacji mobilnych. Otóż za każdym razem gdy wykonyjemy ‘Deploy’ – razem z naszą aplikacją kopiowana jest instlacja .NET Compact Framework. Aby to wyłączyć wystarczy odznaczyć ‚Deploy the latest version of the .NET Compact Framework (including Service Packs)’.

Reklamy

Written by sakowicz

Kwiecień 11, 2007 @ 9:46 pm

Napisane w .NET

Komentarze 3

Subscribe to comments with RSS.

 1. […] aplikacji mobilnych, szczególnie przy użyciu emulatora, do szybkich nie należy. Kiedyś już pisałem jakim sposobem możemy przyśpieszyć uruchomienie aplikacji z poziomu Visual Studio. Jednak nie […]

 2. Tak mi się przypomniało – jeżeli za pierwszym razem po zrobieniu Deploya (czy to CFa czy SQL CE) zapiszemy stan danego obrazu, następnym razem przy uruchamianiu aplikacji deploy zainstalowanych już komponentów nie zostanie przeprowadzony.

  Pozdrawiam

  mariouche

  Sierpień 26, 2007 at 8:45 pm

 3. Tak, ale tylko jak odznaczysz ‚tą’ opcje. Inaczej za każdym razem .NET CF będzie kopiowany na urządzenie bądź emulator. Czy będzie na PDA instalowany zależy od tego czy przekopiowany framework jest nowszy od istniejącego. Wydaje mi się, że chłopaki z MS trochę z tym namieszali, ale cóż nikt nie jest perfekcyjny. Kopiowanie .NET CF możesz zauważyć w dolnym pasku Visual Studio.

  sakowicz

  Sierpień 27, 2007 at 7:45 am


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: